+3 8 (098) 888 31 55
Вінниця. Грушевського, 21,
ВТ - НД: 11:00 - 20:00
Центр спрямований на розвиток емоційного інтелекту, напрацювання комунікативних навичок, розвиток власних ресурсів та лідерських якостей.

5 ЕФЕКТИВНИХ ЖИТТЄВИХ УРОКІВ ДЛЯ ВАШОГО ПІДЛІТКА, ЯКИЙ РОСТЕ!

5975 one max
Поділитись з друзями:

Життя - низка уроків. Скільки б життєвого досвіду не було за плечима, завжди є, із чого витягти новий урок і зробити висновок. Головне - не наступати на одні й ті ж граблі.

Правда, часом здається, що граблі не обійти, особливо, коли тобі від 12 до 17 - підлітковий період. Далі про важливі життєві уроки для підлітків, які вони пронесуть через усе життя.

1.Вірити в себе

Віра в себе - це те, що допомагає рухатися вперед. Коли людина впевнена у своїх силах, йому легше приймати рішення і брати на себе відповідальність. Він знає (або хоча б на 70% впевнений), що чинить правильно, він може братися за будь-яку справу, він не буде кидати щось на півдорозі, так як буде впевнений, що переможе або хоча б спробує перемогти, що теж дуже важливо.

2.Слухати серце

Звучить дуже сентиментально, але часом воно і підказує правильне рішення. Бути там, де добре, бути поруч із тим, із ким комфортно, робити те, що любиш всією душею... А ще зібратися із духом і вийти зі своєї зони комфорту, мріяти про глобальне і ставити великі цілі.

3.Жити сьогодні

Пам'ятаєте себе в підлітковому віці? Як же хотілося швидше подорослішати, та і взагалі, щоб життя йшло швидше. Ще один урок для підлітків - цінувати життя і кожен прожитий день. Бути тут і зараз, і робити так, щоб кожен день чогось навчив, дарував нові враження та емоції. Навчіть свого підлітка зупинятися: робити висновки, часом переживати і дати собі можливість від душі порадіти.

підлітки

4.Спілкуватися

Звучить дивно? Ми так не думаємо. В епоху нових технологій, підлітки віддають перевагу спілкуванню онлайн у смартфоні. По-перше, завжди є час подумати відповісти, а по-друге, ніхто не побачить сорому і можна бути набагато сміливішим. Але життя, робота і взаємини - це завжди живе спілкування. Уміти спілкуватися, висловлювати правильно свої думки і емоції - ось, що важливо. Важливо бачити палаючі очі співрозмовника, його збентеження або його напористість. Більшість проблем виникає, коли люди, банально, не можуть спілкуватися і не можуть слухати. Як батькам цьому навчити свого підлітка? У першу чергу, стати прикладом для нього.

5.Бути оптимістом

Я якось проходила повз групу підлітків, які говорили про всю складність життя. Вони обговорювали, що все у світі - сіре, їх існування ніхто і не помітить. Я навіть призупинилася, мені було цікаво, до якого висновку вони прийдуть. До речі, розмови велися під якийсь сумний трек. Потрібно було пройти мимо, не моя справа, що в їх головах, але я не змогла. «Хлопці, ви не уявляєте, як вам пощастило. Вам пощастило жити, змінювати цей світ, робити його кращим і щоб ваше існування не тільки помітили, а й пам'ятали інші. У вас зараз вік безтурботності, коли ви ще під крилом когось із дорослих, чому б не використати цей час?»- висловилася я і продовжила. «Турботи, проблеми є у всіх, але важливо те, як людина до них відноситься, у вас вік такий, щоб до всього ставитися із позитивом і черпати найприємніше від кожного дня». Вони мовчали, ніхто не намагався сперечатися. Я закінчила, ніхто мені не відповів, я пішла, але почула, як хтось сказав: «Давайте вимкнемо цей сумний трек».

Оптимізм - ось, що наповнює будь-який стакан і робить його наполовину повним. Знову ж, позитивне ставлення підлітка до життя йде з його сім'ї.